Baňkování

Baňková masáž

Při baňkové masáži se přikládají na tělo klienta baňky různých velikostí. Baňková masáž působí díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu, tj. baňka se přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Vtažená kůže při baňkové masáži se lépe prokrví a působením podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky.

Baňková masáž je příjemná masáž, kdy se přisátými baňkami přejíždí partie zad. Baňková masáž má příznivý vliv na pokožku klienta. Prostřednictvím mírného tahu se zlepšuje tkáňový metabolismus. Při baňkové masáži je stimulována činnost mazových a potních žlázek. Baňková masáž působí příznivě i na funkci krevních cév ve svalech.

Baňková masáž je doporučována k aplikaci např. při revmatizmu, neboť se touto masážní metodou lépe prokrvují klouby. Baňková masáž se nedoporučuje při rozsáhlých gangrénách, při otevřených ranách. Baňková masáž není vhodná při výskytu trombózy, resp. rozsáhlých varixů.

  • Kontakt Tyršova 464
    Zbiroh
    Tel: 607 709 792

    www.zbirohleci.cz
  • Tisk Naše stránky jsou optimalizovány pro tisk. Stránky jsou tištěny černou barvou a tiskne se pouze text bez dekorací, menu apod.

Léčivá místa