Aromaterapie

Aromaterapie

Aromaterapie znamená léčbu prostřednictvím vůní. Aromaterapie je druh alternativní medicíny, která využívá éterické oleje a některé další rostlinné vonné látky k dosažení zlepšení zdraví, mysli a nálady. Blahodárné účinky aromaterapie můžeme využít i k léčbě běžných zdravotních obtíží.

Do rostlinných olejů, které fungují jako nosné složky, se přidávají aromatické esence. Mezi nejrozšířenější éterické oleje, které se používají v aromaterapii, náleží zázvor, borovice, jasmín, růže, cedrové dřevo, citronová tráva. Aromaterapie představuje terapii úzce spojenou s přírodou.

Aromaterapie se aplikuje formou masáže (obsahuje ošetření celého těla vonnými oleji), formou inhalace (je požívána při léčení psychických nebo psychosomatických onemocnění), dále formou koupelí (je příjemná relaxační a uklidňující) a některými dalšími způsoby. Před zahájením aromaterapie je důležité stanovit diagnózu, abychom správně léčily zdravotní problémy.

  • Kontakt Tyršova 464
    Zbiroh
    Tel: 607 709 792

    www.zbirohleci.cz
  • Tisk Naše stránky jsou optimalizovány pro tisk. Stránky jsou tištěny černou barvou a tiskne se pouze text bez dekorací, menu apod.

Léčivá místa